What's new
Nozomi - Japanese Video Arcade Heaven

Welkom bij Nozomi! Hou je van arcade, shmups, candy cabs, racing cabinets, rhythm, puzzle, maffe of fighting games? Maak gratis een account aan en praat mee met andere liefhebbers over games, hardware, events, repairs, imports en alles wat de arcade community bijzonder maakt.

PiJamma

RoOd

Shmup Veteran
Ben me aan het verdiepen in het aansluiten van game consoles via jamma en kwam de PiJamma tegen van arcadeforge. Nu leek me dat best een handig ding mocht ik m'n Pi ooit willen aansluiten.

Het lijkt mij dat je hem ook kan gebruiken voor bijvoorbeeld je dreamcast of megadrive.

qO6LhX


Heeft iemand ervaring met zo'n ding? De meeste posts op de fora gaan over dat men het cool vind of iets anders gebruikt maar echt diepgaande ervaring over kwaliteit of gemak lees is niet echt. Het mooie lijkt mij dat je 1 dinge hebt waar je heel makkelijk iets op aan kan sluiten
Of is het beter gewoon een kabelboompje per console te maken en die erbij te houden?
.
 
Die had ik gezien ja maar vond het redelijk duur. 120 euro om te starten en 30 euro per console en je moet nog steeds de pads hacken.

Vind 150 euro om een NES of megadrive aan te sluiten wel wat straf :)

Voor mij gaat het erom dat ik straks een crt heb in de vorm van m'n cab die ik kan gebruiken ipv er 1 extra neer te zetten.
 
Na wat meer lees en zoekwerk zie ik dus dat dit ding geen video output via de jamma connector. Dan wordt het natuurlijk weer een dure joystick connector ipv een handige multi purpose adapter :D
 
PiJAMMA is een joke als je het aan mij vraagt. Zinloze shit voor home made LCD kasten die niets met JAMMA te maken hebben. Geen video output, geen audio versterker, wat heb je er dan aan. Kan je net zo goed een RetroPi voor minder halen want je hebt evenveel extra onderdelen nodig om het werkend te krijgen in een echte JAMMA kast. De RaspberryJAMMA daarentegen output 15khz amplified RGB over de JAMMA edge. Iets duurder maar gewoon een totaaloplossing inclusief software (je moet de Pi op een bepaalde manier instellen om native 15khz video te krijgen, en bij de RaspberryJAMMA krijg je een microSD image meegeleverd).
 
Dat ziet er inderdaad wel beter uit ja.
Gelijk wel het probleem opgelost hoe meerdere consoles makkelijk aan te sluiten. je kunt dan ieder spel spelen ipv 3 consoles padhacken en openschroeven.

Het is in ieder geval zeer interessante materie om verder in te duiken.
 
Het lijkt niet veel meer te zijn dan een device dat de GPIO van de raspberry naar een JAMMA edge brengt.
 
Cageman":26imqurk said:
Het lijkt niet veel meer te zijn dan een device dat de GPIO van de raspberry naar een JAMMA edge brengt.


Dat is het inderdaad, ik dacht dat het echt een soort generiek te gebruiken ding was maar het valt allemaal wat tegen.

Dan wordt het maar zelf tweaken met de echte hardware, veel leuker ook.

Morgen komt m'n cab binnen dus dan ben ik de komende weken wel weer zoet met uitzoeken :)
 
RoOd":97fhiud5 said:
Morgen komt m'n cab binnen dus dan ben ik de komende weken wel weer zoet met uitzoeken :)
Veel plezier! Ik vind dat het leukste onderdeel van deze hobby :)
 
Cageman":1s2d7lo2 said:
RoOd":1s2d7lo2 said:
Morgen komt m'n cab binnen dus dan ben ik de komende weken wel weer zoet met uitzoeken :)
Veel plezier! Ik vind dat het leukste onderdeel van deze hobby :)

Het wordt altijd minder als je dan het besef krijgt dat ze de trap op moeten ;)
 
Jinxz":1p0yg0te said:
Het wordt altijd minder als je dan het besef krijgt dat ze de trap op moeten ;)

Nou hij is er en de 6e verdieping was geen optie hoor met de trap. Damn wat is dat ding zwaar en log!
Lift veel te klein dus in slechts 5 ritjes alles naar boven gedaan na een zeer soepele striptease.

Vanavond alles in elkaar en dan volgen de foto's
 
Jochen is momenteel bezig met een opvolger pi2jamma die wel 15khz en geluid output via de edge connector
 
Wel via GPIO wat in principe ideaal is voor on the fly resolutie switches e.d. maar potentieel een CPU impact heeft. Mooi iig dat er binnenkort meer keus is. :)
 
Back
Top