What's new
Nozomi - Japanese Video Arcade Heaven

Welkom bij Nozomi! Hou je van arcade, shmups, candy cabs, racing cabinets, rhythm, puzzle, maffe of fighting games? Maak gratis een account aan en praat mee met andere liefhebbers over games, hardware, events, repairs, imports en alles wat de arcade community bijzonder maakt.

CRT Monitor goed instellen

Akuma2000

TATE Mode Pilot
Nadat ik de capkit van mijn Nanao MS8-29FSG heb geïnstalleerd, is het probleem opgelost dat het verticaal niet vulde.

Maar gisteren viel me op dat het scherm niet helemaal scherp is, kleuren lopen een beetje over, check:

qAGPHGX.jpg


F6Av7TO.jpg


mzjhXSL.jpg


Dit probleem is voornamelijk aan de zijkanten, in het midden is het probleem bijna niet aanwezig.


Ik heb geprobeerd om dit op te lossen met de kleuren knoppen, maar tevergeefs.
Heb een beetje zitten googlen en waarschijnlijk is dit een "convergence" probleem en moet ik met de ringetjes gaan spelen op de "yoke".
Is dat correct?

Zo ja, ik heb al gekeken, maar er is geen beweging in de ringen te krijgen.
Ik heb gekeken naar lijm of een ring dat het vasthoudt, maar kan die niet vinden.
De vorige eigenaar heeft de ringen wel gemarkeerd met gele verf, ik vrees dat dit de ringen bij elkaar houdt.
Iemand een tip hoe ik dit los kan krijgen? (en dus of het wel nodig is)
 
Dat is inderdaad convergentie, en iets dat erg lastig weg te krijgen is. Als de CRT ringen heeft is het daarmee inderdaad te corrigeren. Probleem is dat het ook heel makkelijk veel erger te maken is. De ringen zijn af-fabriek ingesteld.

Convergentie issues worden ook vaak opgelost door kleine magneetjes aan de achterkant van de buis (strips).
 
Oh gaar man :(
Ene probleem na de andere x_x

Heb je een tip hoe ik dit het beste kan verhelpen?
Of mss een condensator niet goed gesoldeerd, zou dat dit probleem geven?
Enne, waar kan je de magneet strips kopen? :)
 
Heel veel monitoren hebben convergentieproblemen. Als het niet te ernstig is, laten we het meestal gewoon zo. Je kunt een CRT specialist zoeken/vragen die daar wat mee kan; ik ken weinig verhalen van mensen die het zelf goed hebben kunnen fixen.

Meeste succes is nog voortgekomen uit gebruik van magneetstrips. Niet zomaar te koop, geloof ik. Soms kwamen ze op AO nog wel eens voorbij.

Als je tijdens het spelen van Daytona USA er geen last van hebt: negeren, zeg ik ;)

Maar goed, heel erg handig met monitoren ben ik niet niet op dat front. Ik kan ze goed instellen, kan chassis vervangen en recappen, maar veel ingewikkelder moet het voor mij ook niet worden. Nooit echt allemaal in verdiept.. ik weet wel 100% zeker dat convergentie problemen niet aan je chassis liggen, maar aan de buis.
 
hey freddy
idd dat is een convergence probleem ,moet je met die ringen doen
let op ze gaan erg stroef eerst goed merker hoe ze stonden
dan een voor een verdraaien en kijken war er gebeurd
succes
 
Hey Freddy, ik heb niets toe te voegen aan wat er al genoemd is, maar bij deze wil ik dibs op de Vewlix mocht je het niet halen :mrgreen:
Succes!
 
Ik kan nogal een perfectionist zijn met bepaalde dingen, ik kon dus niet laten om te proberen het beeld scherper te krijgen.

Ruim een uur later hebben de ringen meermaals 360 graden gedraaid, een stroomschok gekregen, overleeft en verder gegaan en dan uiteindelijk is dit de sweet spot:

m9BkEj4.jpg



Resultaat:

r1MSXSh.jpg



Ik ben tevreden :D
 
Thanks! Is idd nog niet helemaal perfect, het is een enorme rot klus (vooral in je eentje).
Wanneer ik hulp heb mss nog ff verder finetunen :)
 
Ik neem aan dat die 3 ringen voor r, g en b staan, maar welke is welke en linksom rechtsom doet wat?

Er valt hier ook nog het een en ander te finetunen dus vandaar
 
De ringen die het dichtstbij de buis staan is voor brightness geloof ik, ik heb daar niet aan gedraaid.

De middelste twee ringen voor blauw en rood.

De buitenste twee ringen (die dichtstbij jou staan) voor magenta en groen.

Als je de ringen samen draait, dan doe je de verticale lijnen.
Beweeg je de ringen van elkaar af, doe je de horizontale lijnen.

@ Cageman, Idd! En ik kreeg een dikke schok niet normaal, moest zelfs ff rust nemen. Daarna een potje Daytona was ook nog lastig 0_o
Kreeg ook nog een kleine schok van de neckboard, die was gelukkig niet zo heftig.
Echt klote om dit in je eentje te doen, ik had een spiegel ervoor geplaatst, maar dan nog lastig.
Zat dus met mijn linker arm uitgestrekt om zo net met mijn linker hand aan de ringen te kunnen prutsen en kon zo via de spiegel een beetje zien wat ik deed.
En na elke (goede) aanpassing toch linker arm terug trekken en beeldscherm rechtstreeks goed bekijken, ziet er weer net iets anders uit dan spiegel :S
Gezien de schokken wat geen pretje is en gedoe om beeldscherm te bekijken, ga ik dit niet weer in mijn eentje doen en wacht ik wel op hulp xD
 
Is het dragen van handschoenen met een rubber coating geen oplossing om een schok te vermijden?
sormikas-maxiflex-ultimate-34-874.jpg
 
schijnen wel te werken idd. Ik heb Has er vaak mee zien werken. Maarja hij heeft ook geen haren op z'n hoofd als indicatie dat ie een schok krijgt :idea:
 
keertje met wat hulp doen dan.

Ik had al moeite met de rgb pots en de focus aan te passen zonder hulp dus dit is hetzelfde verhaal maar dan incl stroomschokken ;-)
 
Jinxz":rqu7vk4m said:
schijnen wel te werken idd. Ik heb Has er vaak mee zien werken. Maarja hij heeft ook geen haren op z'n hoofd als indicatie dat ie een schok krijgt :idea:


:mrgreen:
 
Jinxz":3g4ssafn said:
schijnen wel te werken idd. Ik heb Has er vaak mee zien werken. Maarja hij heeft ook geen haren op z'n hoofd als indicatie dat ie een schok krijgt :idea:

:mrgreen:

Milspex":3g4ssafn said:
keertje met wat hulp doen dan.

Ik had al moeite met de rgb pots en de focus aan te passen zonder hulp dus dit is hetzelfde verhaal maar dan incl stroomschokken ;-)

RGB pots vond ik ook lastig, dit is nog een stapje lastiger vind ik :D
Met hulp zeker aan te raden :)
 
Back
Top