Post
by Ken » Sun Nov 20, 2005 07:18
van telegraaf.nl
Sem Schilt nieuwe K1-koning
AMSTERDAM - Sem Schilt is de vierde Nederlander in de geschiedenis die zich K1-kampioen van de wereld mag noemen. De 32-jarige vechter uit Zuidlaren, bijnaam Hightower, klopte in Tokyo op weg naar de meest prestigieuze titel onder meer titelverdediger Remy Bonjasky op KO.
Voor Schilt is het de eerste K-1-titel. Ernesto Hoost (4x), Peter Aerts (3x) en Remy Bonjasky (2x) waren de Nederlanders die dat kunstje ook al eens flikten. Twee van de drie eerdere Nederlandse kampioenen deden zaterdag ook een gooi naar een nieuwe titels, alleen Hoost ontbrak.
Aerts moest na een slopend - maar wel gewonnen - gevecht tegen de Franse beuker Jerome LeBanner geblesseerd de strijd staken. Bonjasky kwam na een gewonnen partij tegen de reusachtige Koreaan Hong-Mam Choi de even kolossale Schilt tegen in de tweede ronde. De regerend kampioen, die al eens eerder aan het kortste eind trok tegen Schilt, ging nu in de eerste ronde KO.
In de finale had reserve-vechter Glaube Feitosa, hij was in de tweede ronde 'ingestapt' voor Aerts en versloeg daarin de Japanner Musashi, geen schijn van kans tegen de ontketende reus uit Zuidlaren (2,12 meter, 120 kilo schoon aan de haak). De Supersized Semourai, zo wordt hij genoemd op zijn website, liet zijn opponent al in de eerste ronde zoveel sterretjes zien, dat deze het gevecht niet kon voortzetten.
Met de zege van Schilt is het aantal Nederlandse overwinningen in de K-1 World GP Final, zoals het evenement officieel heet, op 10 gekomen. Een respectabel aantal, gezien het feit dat er tot nu 13 finales zijn gehouden.
Er kwam in Tokyo nog een Nederlander in actie: Badr Hari vocht in het voorprogramma van de K-1-finale tegen Stefan Leko, waarvan hij eerder dit jaar nog verloor. In de revanchepartij ging Leko KO.