Hoe om te gaan met jamma PCB's?

Discussies en FAQ's over arcade hardware en games.
Post Reply
User avatar
Sphere
Active Level:
Active Level:
Posts: 795
Joined: Mon Sep 24, 2012 23:30
Location: Zoetermeer
Contact:

Hoe om te gaan met jamma PCB's?

Post by Sphere » Sat Feb 23, 2013 08:40

Guys,

Van de week heb ik een set met jamma PCB's gekocht. Je kunt je afvragen of dat slim is omdat ik niet weet wat er in zit maar voor die prijs kon ik het niet laten liggen. Wat ik mij echter afvraag is hoe ik het beste om kan gaan met dit soort onbekende PCB's om te voorkomen dat ik schade aanbreng aan de printplaten. Of zijn dergelijk platen zo solide dat er bijna niets fout kan gaan? Het laatste wat ik wil doen is een mooie game doorbranden omdat ik niet overal aan gedacht zou hebben.

Ik heb geen idee hoe oud ze zijn en wat voor spellen erbij zitten trouwens dus ik moet met alles rekening houden dat zich maar voor kan doen.

Heeft iemand een goed advies?

Groet,

Pieter
User avatar
Cageman
Active Level:
Active Level:
Posts: 5044
Joined: Wed May 27, 2009 20:17
Location: Netherlands, Breda

Re: Hoe om te gaan met jamma PCB's?

Post by Cageman » Sat Feb 23, 2013 09:15

Controleer per bord eerst of het echt wel een JAMMA PCB is voordat je iets aansluit. Als het een onbekende PCB is, zoek dan op internet naar referenties door bijvoorbeeld op romnummers/chipnummers/etc te zoeken.

Als het een JAMMA PCB is: aansluiten die hap, en kijken wat er gebeurt :-)

PCB's moet je altijd met zorg behandelen, zowel fysiek als qua stroom. Niet met je vingers op chips gaan zitten, PCB beetpakken aan de randen. Statische ontlading van je lichaam kan oplopen tot 35000 volt. De lading (energie) is dan misschien niet groot, maar electronica kan er slecht tegen ;-).

Als ik PCB's repareer gebruik ik een antistatische mat en een ESD polsband om een mogelijke statische ontlading te beheersen.

Als qua stroomvoorziening. Als je JAMMA harness maar netjes 5v en 12v afgeeft is dat prima.
User avatar
Sphere
Active Level:
Active Level:
Posts: 795
Joined: Mon Sep 24, 2012 23:30
Location: Zoetermeer
Contact:

Re: Hoe om te gaan met jamma PCB's?

Post by Sphere » Sat Feb 23, 2013 19:46

Interessante stof. Volgende vragen, hoe ontlaad je je eigen lichaam zonder dat je een ESD polsbandje hebt? Is dat een kwestie van de verwarming aanraken?

Als het geen jamma pcb is is het dan een kwestie van het maken of kopen van een harness die wel op jamma aansluit?
User avatar
chrd
Active Level:
Active Level:
Posts: 35
Joined: Sat Feb 16, 2013 23:48

Re: Hoe om te gaan met jamma PCB's?

Post by chrd » Sat Feb 23, 2013 23:57

Sphere wrote:Interessante stof. Volgende vragen, hoe ontlaad je je eigen lichaam zonder dat je een ESD polsbandje hebt?


Ik raak altijd de 'aardingspin' van het stopcontact even aan vooraleer ik met elektronica werk....
User avatar
ElPancho
Active Level:
Active Level:
Posts: 1290
Joined: Fri Apr 11, 2008 07:18

Re: Hoe om te gaan met jamma PCB's?

Post by ElPancho » Sun Feb 24, 2013 07:02

Aardedraad stopcontact werkt, de CV aanraken (bij het kraantje, niet een geverfd gedeelte) werkt ook prima. Toen ik nog voor een PC-bouw-boer werkte maakten we daar de polsbandjes aan vast.

En draag geen kunststof kleding wanneer je een pcb gaat wisselen, bv een fleece trui of trainingsbroek maar iets van katoen, you'll be fine.
Team 15 kHz
Post Reply